Odpowiadam na pytania klientów

Najczęściej zadawane pytania

Od czego zależy cena projektu?

Cena projektu zależy od kilku czynników, takich jak zakres projektu lub rodzaj i wielkość pomieszczeń. Wyślij do mnie wiadomość. W odpowiedzi otrzymasz szczegółową ofertę z podanymi cenami.

Jak wygląda indywidualna oferta?

Wysyłam wiadomość w postaci pliku pdf. Podaję w niej ceny, terminy oraz harmonogramem prac. W ofercie zobaczysz także na przykładach jak wygląda ankieta online, przestrzenny układ funkcjonalny, rozplanowanie budżetu i dokumentacja techniczna. Aby otrzymać ofertę wyślij do mnie wiadomość. Przygotuj podstawowe informacje na temat swojego wnętrza m.in. powierzchnia, liczba pomieszczeń lub plan lokalu od dewelopera i lokalizacja inwestycji.

Ile czasu trwa przygotowanie projektu?

W zależności od wybranego pakietu, projekty trwają zazwyczaj od 1 do 5 miesięcy. Kolejne etapy projektu akceptowane są przez klienta, dlatego odpowiednia współpraca obu stron oraz szybkość podejmowania decyzji również wpływają na czas trwania współpracy. Przykładowo, projekt kompleksowy przeciętnego wnętrza składającego się z 5 pomieszczeń trwa około 13 tygodni, natomiast Aranżacja salonu z aneksem około 4 tygodni.

Kiedy najlepiej zgłosić się do projektanta wnętrz?

Im wcześniej tym lepiej 😉 Zakładając około 10 tygodni na prace projektowe, dobrze jest zgłosić się do nas przynajmniej 3-4 miesiące przed rozpoczęciem remontu. Planuję wszystkie projekty z wyprzedzeniem dlatego rezerwacji projektu dobrze jest dokonać odpowiednio wcześniej aby mieć pewność wolnych terminów.

Czy można zamówić projekt online?

Pracuję zarówno stacjonarne jak i zdalnie. Różnicą w przypadku projektów online jest przeprowadzenie pomiarów. W przypadku projektów zdalnych bazuję na planach i wymiarach przekazanych przez klienta. Mogą to być dokumentacje deweloperskie lub samodzielne pomiary. Pozostałe etapy możemy bez problemu omawiać za pomocą środków telekomunikacyjnych. Wszelkie materiały projektowe udostępniam na bieżąco na dysku online dzięki czemu klient w każdym momencie ma dostęp do swojego projektu.

Jak wyglądają płatności za projekt?

Płatności za projekt są podzielone na kilka rat, które wpłacane są przez klienta przed rozpoczęciem każdego kolejnego etapu. Dokładny harmonogram wpłat z wyszczególnionymi kwotami przedstawiam w ofercie indywidualnej.

Czy jest możliwość wprowadzania zmian do wizualizacji?

Dzięki dokładnej analizie potrzeb klienta, większość moich projektów jest akceptowana już na etapie pierwszej wersji wizualizacji. Jeśli jednak pierwsze wizualizacje wymagają zmian, w cenie projektu oferuję 2 lub 3 możliwości modyfikacji. W ramach jednej modyfikacji można dokonać takich zmian jak inne kolory ścian, zmiana sofy w salonie, inny kolor frontów w kuchni itd. Wszelkie uwagi i wątpliwości są omawiane z klientem, po czym powstaje kolejna wersja. Łącznie więc, w ramach projektu mogą powstać trzy pakiety wizualizacji (lub cztery w Projekcie Plus). Kolejne zmiany są wyceniane dodatkowo w zależności od ich ilości i zakresu.

Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na urządzenie wnętrza z projektu?

Zależy mi na tym, aby każdy klient był w stanie zrealizować swój projekt. W tym celu już na samym początku współpracy  ustalamy budżet jakim dysponujemy na realizację. Jaka to powinna być kwota?  Wszystko zależy od rodzaju inwestycji, metrażu, preferowanych materiałow oraz samego stylu wnętrz. Podczas omawiania wytycznych rozmawiam z klientami o tym, na jakie rozwiązania można sobie pozwolić w danej kwocie oraz na czym można lub nie warto oszczędzać.